Ciemna fototapeta do sypialni – to może być strzał w dziesiątkę!

Ciemna fototapeta do sypialni – to może być strzał w dziesiątkę!

Ciemna fototapeta do sypialni – to może być strzał w dziesiątkę!

Jedną z niecodziennych inspiracji związanych z aranżacją sypialni, jest pokrycie ścian tapetą w ciemnych barwach. Choć w pokojach sypialnianych wciąż dominują jasne kolory, które optycznie powiększają wnętrze, wyjście poza schemat w wielu przypadkach okazuje się trafnym rozwiązaniem. Mocny, ciemny odcień przełamany delikatnym wzorem może nadać sypialni intymną atmosferę i stworzyć ciekawy kontrast dla jasnych mebli bądź dodatków. Sprawdź, czy czerń, grafit i granat na fototapecie trafiają w Twój gust. Jeśli tak, w Pintado mamy do zaoferowania kilka interesujących dekoracji ściennych w tym klimacie!

Zamiast neutralnych kolorów, intensywna czerń: fototapeta dla odważnych

Elegancka czerń to fantastyczny odcień, który jeszcze kilka lat temu nie był stosowany na ścianach. Trendy się jednak zmieniają i obecnie czarne ściany można spotkać nie tylko w klubach i pubach, ale również w prywatnych domach. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy aranżację, ciemny kolor nie przytłoczy wnętrza – wręcz przeciwnie, podkreśli jego charakter i nada mu nietuzinkowego stylu. Sypialnia to prywatna strefa, dlatego sam/a musisz zdecydować, czy masz ochotę wprowadzić do niej ciemne akcenty.

Zestawiając je z jasnymi dodatkami, możesz uzyskać różne efekty: czerń i czerwień to połączenie designerskie, czerń ze złotem nawiązuje do stylu glamour, z kolei czarny przełamany wyrazistymi neonami wpisuje się we współczesne trendy. W naszych kolekcjach zgromadziliśmy fototapety, które łączą czarne tło i barwne wzory. Doskonałym przykładem jest np. fototapeta Appointment albo fototapeta Black shapes. Choć zupełnie inne, obie idealnie pasują do sypialni, gdzie najlepiej zaprezentują się na ścianie za łóżkiem.

Krajobrazy w ciemnych kolorach. Co powiesz na romantyczną fototapetę?

Bardzo dobrym pomysłem na urządzenie sypialni z użyciem ciemnej fototapety, jest zastosowanie wzoru przedstawiającego krajobraz. Aby nawiązać do intymnego klimatu, można sięgnąć po takie wyroby, jak naszej produkcji fototapeta Secret garden. Wschodzące słońce, które wyłania się zza drzew rzuca delikatne światło na mostek, łączący dwie części tajemniczego ogrodu. Całość jest intrygująca i romantyczna, skłania do refleksji, sprzyja wyciszeniu… Mimo, że przeważają tu ciemne kolory, całość jest przyjemna dla oczu i zmysłów. Taka fototapeta do sypialni to propozycja dla osób z romantyczną duszą, poszukujących unikalnych dekoracji ściennych. Ciemne kolory z pewnością nie są czymś, czego należy się obawiać. Stosowane z rozwagą, są w stanie w magiczny sposób udekorować każde wnętrze. W wolnej chwili zajrzyj do naszej kolekcji, obejmującej fototapety do sypialni i przyjrzyj się im z bliska!

×

Koszyk