Nasz pomysł na metamorfozę salonu? Zastąpienie tapety fototapetą!

Nasz pomysł na metamorfozę salonu? Zastąpienie tapety fototapetą!

Nasz pomysł na metamorfozę salonu? Zastąpienie tapety fototapetą!

Projektanci wnętrz dwoją się i troją, by sprostać wymaganiom zleceniodawców. W swoich projektach bardzo często uwzględniają różne rodzaje dekoracji ściennych, dając klientom możliwość wyboru najlepszego z nich. Obok klasycznych tapet, w wielu realizacjach pod uwagę brane są fototapety. Dziś poświęcimy trochę miejsca na wyjaśnienie, co charakteryzuje wspomniane dekoracje ścian oraz które z rozwiązań nadaje się do salonu.

Wzorzysta tapeta i fototapeta to dwa różne rodzaje dekoracji

Świadomość tego, że tapeta i fototapeta nie są tym samym produktem, pozwoli Ci lepiej odnaleźć się w sklepie i dokonać zakupu, zgodnego z Twoimi potrzebami. Spieszymy więc z wyjaśnieniem, po czym rozpoznać zwykłą tapetę oraz jej godną następczynię – fototapetę. Pierwszy z wyrobów to dekoracja ścienna, stosowana od lat. Najczęściej pokrywa ją powtarzalny deseń: wzory geometryczne, kropki, pasy, mniej lub bardziej wymyślne ornamenty. Fototapeta natomiast jest, niczym obraz: przedstawia całą panoramę, rozległy krajobraz, scenę z filmu… tu nie ma żadnych ograniczeń (no, może poza wymiarami ściany:)). Na fototapecie często pojawiają się różnorodne elementy, tworzące spójną kompozycję. Udekorowanie ściany przy pomocy takiego wyrobu przynosi rewelacyjny efekt i nadaje pomieszczeniu nowego charakteru. Warto w tym miejscu podkreślić, że fototapety stosuje się zazwyczaj na jednej, ewentualnie dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach. Klasyczną tapetą można pokryć wszystkie ściany w obrębie pokoju.

Stwórz w salonie nowy wystrój bez zatrudniania ekipy remontowej

Jeżeli myślisz o metamorfozie pokoju dziennego, którego ściany są ozdobione tapetą, sugerujemy zmianę dekoracji na inną, zgodną z aktualnymi trendami. Postaw na nowoczesną okładzinę ścienną i zaskocz swoich bliskich! Do stworzenia nowej aranżacji możesz wykorzystać naszej produkcji fototapety do salonu. W Pintado zajmujemy się produkcją niebanalnych tapet oraz fototapet, dbając przy tym o ich bezkonkurencyjną jakość i wyjątkowy design. Są one łatwe w montażu, a jedyny problem może stanowić… wybór konkretnego wzoru. Jeżeli zależy Ci na dużej zmianie, wybierz fototapetę w zupełnie innym kolorze niż ten, który dotychczas królował w Twoim salonie. Bardzo popularny i lubiany motyw to zielone liście oraz kwiaty. Równie ciekawe są egzotyczne zwierzęta, a także abstrakcyjne kompozycje w nowoczesnym stylu. Dopasuj fototapetę do wystroju wnętrza i przeprowadź szybką metamorfozę bez konieczności wymiany mebli czy zatrudniania firmy remontowej. Z aplikacją fototapety na ścianę poradzisz sobie sam – zapraszamy do składania zamówień! W razie jakichkolwiek pytań, służymy fachową pomocą.

×

Koszyk