Trwała fototapeta do kuchni: wybierz winylową, nie zawiedziesz się!

Trwała fototapeta do kuchni: wybierz winylową, nie zawiedziesz się!

Trwała fototapeta do kuchni: wybierz winylową, nie zawiedziesz się!

Stosowanie fototapety w kuchni jest znakomitą alternatywą dla umieszczania na ścianie płytek. Oba z materiałów można nakleić między blatem kuchennym a szafkami, jak również na pustej ścianie w okolicach stołu. Nie ma powodu, by rezygnować z fototapety z obaw o jej trwałość. Aranżacja z jej wykorzystaniem jest tak samo praktyczna – często też dużo bardziej designerska. Pod warunkiem, że dobierzemy materiał, przeznaczony do stosowania w kuchni. Tu na uwagę zasługują wyroby winylowe.

Nie każda fototapeta nadaje się do kuchni! Winyl spełnia swoje zadanie

Piękny wzór i staranne wykonanie nie gwarantują, że wyrób będzie odporny na działanie wilgoci czy wysokich temperatur. Dlatego szukając tapety 'do zadań specjalnych' priorytetowo należy traktować rodzaj materiału, z jakiego ta została wykonana. Niezawodne w kuchni okazują się fototapety z winylu, na podkładzie flizelinowym. Jest to wysoce odporny materiał wykończeniowy, wyróżniający się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Warstwa folii PCV sprawia, że tapeta jest wodoodporna i nie przepuszcza pary wodnej. Sami wielokrotnie mieliśmy okazję przekonać się o trwałości tapet winylowych, która może sięgać nawet kilkunastu lat. Wspomnieć trzeba też o wysokiej jakości wydruku – fototapety winylowe wiernie odwzorowują kolory. Widoczne na nich detale są bardzo wyraziste, przez co dekoracja wygląda atrakcyjnie i stanowi ciekawe dopełnienie mebli kuchennych.

Owoce, warzywa, marmurowe wzory. Najmodniejsze fototapety kuchenne

Jeśli kuchnia, to przede wszystkim wzory nawiązujące do jedzenia i picia! Soczyste cytrusy, kubki z aromatyczną kawą, kolorowe przyprawy, owoce i warzywa – te motywy rewelacyjnie pasują na ścianę w części jadalnianej. Z kolei pod szafkami warto zastosować wzór abstrakcyjny, na przykład niezwykle efektowną tapetę, imitującą marmur. Wpisze się ona w wystrój pomieszczeń w nowoczesnym oraz klasycznym stylu, a także do wnętrz art déco. Naszej produkcji fototapeta do kuchni może wyglądać dokładnie tak, jak sobie zamarzysz. Umożliwiamy personalizację wzorów, zmianę kolorów oraz usługę laminowania. W Pintado tapety tworzymy na wymiar, dlatego przed złożeniem zamówienia dokładnie sprawdź, ile materiału będziesz potrzebować. Przed aplikacją tapety nie zapomnij o zagruntowaniu ściany! Dekoracyjna fototapeta winylowa musi perfekcyjnie przylegać do podłoża. W naszej ofercie natrafisz nie tylko na wyroby z winylu, ale także wodoszczelne tapety z ekologicznego włókna szklanego. Je również można stosować w kuchniach, uzyskując zjawiskowy efekt, jakiego nie zapewnią żadne płytki.

×

Koszyk