Zmiana wystroju sypialni bez tapetowania? Wykorzystaj plakaty ścienne

Zmiana wystroju sypialni bez tapetowania? Wykorzystaj plakaty ścienne

Zmiana wystroju sypialni bez tapetowania? Wykorzystaj plakaty ścienne

Przebywanie w tych samych wnętrzach przez wiele lat nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Zmiany są potrzebne i nie warto czekać z nimi do momentu, gdy sytuacja zacznie ich wymagać. Nawet niewielkie przemeblowanie czy wymiana oświetlenia mogą znakomicie wpłynąć na nastrój domowników i sprawić, że będą się oni lepiej czuli we własnym domu. Jeżeli gruntowny remont nie wchodzi w grę, wciąż mamy do dyspozycji inne rozwiązania. Jednym z nich jest zakup nowych dekoracji ściennych. W tym wpisie opowiemy co nieco o nowoczesnych plakatach do sypialni.

Plakatowe szaleństwo w Twojej sypialni! Dekoracje mogą być kolorowe

Niektórzy wychodzą z założenia, że kolor ścian i dodatków w sypialni powinien być stonowany, aby jak najbardziej sprzyjać nocnemu odpoczynkowi. Nic bardziej mylnego: mocne akcenty w pokoju sypialnianym są mile widziane. Nie można tylko z nimi przesadzić – umiar to słowo klucz. W przypadku białych, beżowych lub szarych ścian dobrze jest przełamać jednolity look barwnymi dekoracjami. Nawet jeden, mądrze dobrany plakat do sypialni może dodać uroku całemu wnętrzu.

Istotny jest zarówno wzór, jak i wielkość plakatu oraz miejsce, w którym go zawiesimy. Często obramowane dekoracje ścienne spotyka się nad łóżkiem. Tam jednak są one widoczne wyłącznie dla osób, wchodzących do pomieszczenia. Warto więc rozplanować kompozycję tak, aby można było się jej przyglądać leżąc na łóżku. Widok zachodzącego słońca, kwiatów lub zwierząt koi zmysły i pomaga się zrelaksować. Jeśli nasz wybór padnie na plakaty w odważnych wydaniach (tj. w mocnych kolorach i o wyrazistych wzorach), postarajmy się zawiesić je w jednej linii. Harmonijny układ będzie tutaj świetnym rozwiązaniem – chaos i asymetria mogłyby wprowadzić niepotrzebny bałagan.

Plakaty w delikatne wzory wprowadzą spokój do wnętrza sypialni

Ustaliliśmy już, że w przypadku plakatów do sypialni nie trzeba unikać kolorów ani wyrazistych wzorów. Nie każdy jednak je preferuje – amatorzy minimalistycznych form mogą sięgnąć po bardziej subtelne dekoracje. Te sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, a zasypianie w nim będzie jeszcze przyjemniejsze. Pastelowy róż, biel, błękity i mięta to kolory, które urzekają swoją delikatnością i stanowią trafny wybór do sypialni. Mogą przedstawiać zjawiskowe krajobrazy albo finezyjne piórka. Ciekawą propozycją są też plakaty z napisami: good morning, enjoy the little things – tego typu hasła motywują i dodają sił na cały dzień. Obejrzyj kolekcję plakatów w ramkach, które sprzedajemy w Pintado i zainspiruj się do zmiany wystroju!

×

Koszyk